Pro nádherné Tiské skály, skalního celku plného skalních sloupů, jeskyní a převisů, je místo turisticky velmi atraktivní lokalitou. S více než stovkou registrovaných lezeckých cest tu často najdou cíl horolezci. Kromě Tiských skal jsou oblíbené sousední Ostrovské a Rájecké skály.
Pokud jste příznivci výletů do přírody, z Tisé to máte kousek k Děčínskému Sněžníku, nejvyšší stolové hoře Labských pískovců. Z tamní rozhledny se vám nabídne pohled na České a Saské Švýcarsko, Labské pískovce, Lužické a Krušné hory, České Středohoří s Milešovkou a údolí Labe s četnými stolovými horami v Německu. Za jasného počasí můžete spatřit i Ještěd. Pěkně je tu v každém ročním období.
Spoustu dalšího vyžití vám nabídnou nedaleký Děčín a Ústí nad Labem.
Vydáte-li se na východ od Tisé – do Děčína – nezapomeňte na dominantu města Zámek Děčín, který se tyčí v samém srdci města na skále po pravém břehu Labe, přímo nad soutokem s Ploučnicí. Zámek lemují rozlehlé růžové zahrady a parky, je tu velká konírna.
V areálu zámku můžete navštívit také Oblastní muzeum s rozsáhlou expozicí středověkého Děčína.
Milovníky technických staveb v Děčíně nadchne vodočet na Mariánské skále. Toto jednoduché zařízení je opatřeno stupnicí, které slouží k monitorování stavů vody. Na skále tak nalezneme zaznamenány například největší povodně ze 17. století.
Ústí nad Labem na jihu od Tisé nabízí výlet do zoologické zahrady, Muzeum Civilní obrany, Hrad Střekov či Lanovou dráhu Větruše.
Ústecká ZOO se rozprostírá na ploše 6 hektarů a nabídne podívanou na více jak 220 živočišných druhů, ze kterých budou nadšeny především děti. Často tu pořádají doprovodný program jako je cvičení lachtanů či krmení orangutanů.
V Muzeu civilní obrany si přijdou na své především tatínci a synové. Dovolí jim nahlédnout do zákoutí ústeckého podzemí, který za druhé světové války sloužil jako protiletecký kryt. Popis, jak se tyto štoly budovaly je doplněn výstavou starých plynových masek a předmětů, které byly v okolí krytu nalezeny.
Hrad Střekov je jednou z nejlépe dochovaných hradních zřícenin z počátku 14. století u nás. Býval nejen vyhlídkovým místem, ale také zdrojem inspirace. Romantickou atmosférou hradu se nechal okouzlit světověznámý skladatel Richard Wagner ke zkomponování opery Tannhauser. Od roku 1563 je tento symbol města ve vlastnictví rodu Lobkowiczů, kteří jej nechali přístupný veřejnosti. Konají se tu noční prohlídky s průvodci v dobových kostýmech, návštěvníci hradu mohou využít stylovou restauraci "Kovárna".
Až k výletnímu zámečku Větruše vás dopraví nejdelší česká lanová dráha bez podpěrných sloupů. V tomto ohledu jde o technický unikát! Lanovka začíná přímo v centru města a zaveze vás na místo s rozhlednou, restaurací, přírodním bludištěm či středověkým popravištěm. Lanovka je v provozu celoročně.
Neoficiální informační portál o městě Tisá.